Sumy One
Короткі інформативні новини міста Суми та Сумщини

ЖИТТЯ ВПО: СВОЇ СЕРЕД ЧУЖИХ, ЧИ ЧУЖІ СЕРЕД СВОЇХ

До 24 лютого 2022 року до переліку внутрішньо переміщених осіб...

В Україні з 2014 року існує реєстр внутрішньо переміщених осіб.

До 24 лютого 2022 року до переліку внутрішньо переміщених осіб (скорочено ВПО),  входили люди із тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей. Після оголошення воєнного стану в Україні ВПО стало набагато більше, бо українці втрачають своє житло, роботу і відповідно переїжджають. Вимушені сплачувати за нове житло і шукати роботу на новому місці.

В Сумській області наразі проживають близько 22 тисяч ВПО — люди з 12 областей України.

Свої серед чужих, чи чужі серед своїх?

Відповідь на це питання Перший Сумський гуманітарний штаб , хоче отримати від людей, які вимушено залишали свої домівки, своє місто, від тих кого найбільше зачепила війна, змінила затишок на постійне митарство.

Перший Сумський гуманітарний штаб завдяки співпраці з WCK (World Central Kitchen)   з квітня місяця надає продуктову підтримку в місті Суми та Сумській області. Через кожні 2-3 тижні фонд намагається видавати необхідні продукти харчування, які допомагають родинам, що опинилися у скруті.

«Спілкуючись щодня з нашою цільовою категорією і аналізуючи кількість виданих пакетів, а це до 300 наборів за день, з понеділка по п’ятницю протягом 4 місяців, ми розуміємо, що людей не меншає і Сумщина — регіон, який обрали тисячі людей , як новий дім. Тому, ми хочемо розширити спектр надання послуг, які допоможуть адаптуватися на новій території.

Вже маємо для цього гарних партнерів  БФ «Право на захист»  , які надають безоплатні правові консультації» — Перший Сумський гуманітарний штаб.

Задля повноцінної підтримки ВПО в Сумській області, найближчим часом на базі фонду зберуть круглий стіл за участю родин, що вимушено змінили місце проживання для виявлення комплексу нагальних проблем.

Матеріал підготували журналісти ІА «Журналісти проти корупції» Олександр Гоман, Лариса Бабела.