Sumy One
Короткі інформативні новини міста Суми та Сумщини

ЧОМУ НЕ МОЖНА ДОВІРЯТИ СУМСЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ

Всі напевно пам’ятають як у вересні 2023 року влада міста Суми постійно говорила про облаштування найпростіших укриттів у підвалах багатоповерхівок.

Тоді всі охочі (управителі, голови ОСББ) могли звернутись до Сумської міської ради з проханням направити комісію, яка б оглянула підвал будинку і склала Акт огляду об’єкта (будівлі, споруди, приміщення) щодо можливості його використання для укриття населення як найпростішого укриття. В цьому Акті є Висновок, де зазначено за яких умов дане приміщення можна використовувати як найпростіше укриття. 

А тепер давайте на конкретному прикладі побачимо, як же ця вся схема працює на ділі. 

У нас є 5-ти поверховий будинок (гуртожиток) за адресою: пр-т Перемоги (раніше пр-т Курський), буд. 119.  

Відкриваємо на сайті Сумської міської ради Перелік найпростіших укриттів (підвальних приміщень будинків міста Суми) і знайдемо тут наш будинок.

Площа підвалу – 557 м2, а кількість осіб які можуть тут укритись – 185. Впринципі все як і потрібно, бо на 1 особу треба 3м2. 185*3= 555м2. 

А тепер дивимось  Акт огляду об’єкта (будівлі, споруди, приміщення) щодо можливості його використання для укриття населення як найпростішого укриття, який склали 22.08.2023 року  після обстеження 5-ти поверхового будинку за адресою: пр-т Перемоги (раніше пр-т Курський), буд. 119.

Одразу в очі кидається цифра 415 – це запланована кількість укриваємих осіб. 

 

На сайті Сумської міської ради – 185 осіб, в Акті – 415. Різниця більш ніж вдвічі! 

Чому так і де правильна інформація – не зрозуміло. 

За результатами проведеного огляду можна побачити, що підвал цього будинку захаращений, обмежено працездатний і потребує ремонту. 

Тільки за умови виконання всіх вимог – приміщення може використовуватись як найпростіше укриття. На ремонт підвалу саме цього будинку – гроші не виділялись. 

А ТЕПЕР ПРЯМ ВИШЕНЬКА НА ТОРТІ: головам ОСББ та управителям, в чиїх будинках був проведений огляд і виписані Акти, почали масово телефонувати працівники ДСНС і погрожувати штрафами, бо ці підвали “укриття” зачинені. 

В більшості це АВАРІЙНІ підвали як в гуртожитку за який ми говорили, що можуть і без обстрілів вбити людину. 

В Сумській міській раді стільки часу говорили про виділення коштів на ремонти цих укриттів, а на ділі ж виходить все так: мало того що ніяких коштів немає, так ще й на управителів і голів ОСББ повісили відповідальність. Вони мають слідкувати, щоб під час тривоги ці “укриття” були відчинені, або ж штраф. А хто буде відповідати, коли в одному із таких “укриттів” хтось травмується? Травмується просто від того, що зайшов туди і шось впало на голову. 

Хотіли зробити краще, а вийшло як завжди. Сумчани, а що Ви скажете про такі “укриття” і взагалі цю ситуацію?