Sumy One
Короткі інформативні новини міста Суми та Сумщини

Сумчани нагадують про існування «презумпції невинуватості» та закликають дивитись «глибше»

Першим, хто офіційно прокоментував затримання мера Сум Олександра Лисенка став Генадій Дем’яненко голова Сумської районної ради.
Офіційно. Щодо мера Сум
Як голова Сумської районної ради – найвищого представницького органу Сумського району та представника спільних інтересів всіх громад, у тому числі міста Суми, не можу та не бажаю лишитись осторонь щодо ситуації із затриманням з хабарем Олександра ЛИСЕНКА. Тим паче, як юрист, екс-прокурор та адвокат.
По-перше, політично рекомендував би йому добровільно полишити посаду. Звернутись до депутатів із заявою про припинення повноважень. Отримати рішення суду про свою винуватість або не винуватість, а потім піти на вибори. А народ вирішить, вірити йому далі чи ні, обрати мером чи ні.
По-друге. У депутатського корпусу Сумської міської ради лише два варіанти. І рахунок у них йде на години. Вони своїм мовчанням фактично визнають співучасть або збирають сесію та висловлюють міському голові м. Суми недовіру, припиняють його повноваження, обирають секретаря, оскільки чинний Олег РЄЗНІК вивільнений на службу в ЗСУ та максимально ефективно намагаються працювати. Зима скоро.
В іншому випадку замість депутатів доведеться вирішувати проблему владі та правоохоронцям.
Арешт, відсторонення та вирок. Публічно доступний матеріал отримання мільйонного хабара дає з великою долею вірогідності це передбачити. А це крапка місцевому самоврядуванню Сум.
🇺🇦 Вистоїмо разом!“, – написав Генадій Дем’яненко на своїй сторінці у ФБ.
Відповідь була миттєвою. Телеграм канал “Суми_діско_партизани”, який ймовірно ведуть не останні люди в місті, вже прокоментували слова Дем’яненка. Зазначаючи, що хто як не він повинен пам’ятати про “презумпцію невинуватості”. А ще збіг – на всьому Північному Сході чомусь не залишилось міських голів обласних центрів з “неправильних партій”.
Давайте, якщо Ви вже вирішили пограти в чесного принципового, ок. По-порядку.
☑1. Знаючи як Вас обирали головою Сумської районної ради, і з якими повноваженням, не Вам виступати “від імені і по порученію”… цілої громади.
☑2. Наголошуючи себе юристом варто було б знати про презумпцію невинуватості. І що не людини треба доводити свою невинуватість, а навпаки. А то так кожного політика можна запакувати і потім доводь свою невинуватість. Кому хочешь! Ось в 2015 році і мені “шили” за тиждень до виборів зберігання ножа, боєприпасів і “крупной суми дєнєг”. Всі канали шуміли. А насправді ніж був перочинним, боєприпаси – брелком на ключах, а “крупна сума дєнєг” – крупна хіба що для місцевої бідноти під церквою.
І що? А ось доводити що “ти не верблюд” довелось чимало.
☑3. Я щось не бачу Ваших аналогічних заяв стосовно Ваших однопартійців? Де вони? Ви вже порекомендували Микиті Бані та Федорченку підти у відставку. Адже там теж кримінальні справи, теж хабарі… Щось не бачу. А що таке? Де принциповість?
Де вона була стосовно Живіцького, Сіренка, Гученка та інших? Було щось чи я забув?
Чи Рафік всеж таки невіноват?
☑4. Перевибори. Прекрасний варіант. Я теж це підтримую, але не тільки міського голови міста Суми. Пішли на вибори усі! Вкупі з Президентом. Але ось в чому біда – вибори у воюючій країні проводити не можливо. Тому жонглювати терміном перевибори – це як мінімум фарисейство.
Коли їх чекати? В 2025, 2026 чи одразу 2030?
☑5. Дивно. Міський голова Чернігова – корупціонер. Усуненений з посади.
Мер Полтави – корупціонер. Усунений.
В Харкові мера немає, як і немає виборів.
В Києві міському голові “плетут лапті” за корупцію.
Залишався лише Сумський міський голова.І бінго! Він – взяточнік!
Совпадєніє? Не думаю!
Водноча Злата Нєкрасова, Резніченко, Живіцький, та інші “зелені” ходять собі вільно і на посадах. Хоча там і розкрадання гуманітарки підчас війни, і фітнес-тренерки, і паливо, і хабарі. І всі на волі! Яке гуманне у нас правосуддя!
А факт залишається – на всьому північному сході чомусь не осталось міських голів обласних центрів з “неправильних партій”.
Дуже віє духом Партії Регіонів. Вам як політику це знайомо.
☑6. Прокурор проти корупції???
Це дуже смішний анекдот. Сміялися всім батальйоном. Миші проти сиру, бджоли проти меду… Щось таке…“,пишуть в ТГ каналі.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал t.me/sumyone1 і дізнавайтесь всі новини першими!