Sumy One
Короткі інформативні новини міста Суми та Сумщини

Влада, Сумигаз та місцеві жителі проти незаконного будівництва на Холодноярської бригади

Сьогодні зранку мер Олександр Лисенко, начальник управління державного архітектурно-будівельного контролю СМР Микола Зігуненко та представники Сумигаз зустрілися з мешканцями будинку по вул. Холодноярської бригади, 22.

Влада, Сумигаз та місцеві жителі проти незаконного будівництва на Холодноярської бригади
Сьогодні зранку мер Олександр Лисенко, начальник управління державного архітектурно-будівельного контролю СМР Микола Зігуненко та представники Сумигаз зустрілися з мешканцями будинку по вул. Холодноярської бригади, 22.

Підставою для цієї зустрічі стала активізація дій підприємця Владислава Корніцького на газоні поряд з бібліотекою. На сьогодні там зведено паркан, який прикріплено до вікна бібліотеки, проведені роботи з бетонування окремих ділянок території.

Зухвала поведінка підприємця Владислава Корніцького, який попри заборони за протести продовжує будівельні роботи на клумбі біля бібліотеки обурює і працівників закладу, і владу, і, чи не найбільше, місцевих мешканців.

Як зауважив під час зустрічі Олександр Лисенко, навіть на перший погляд є зауваження до даного будівництва, адже ведеться воно в зеленій зоні, впритул до будівлі з перекриттям єдиної у цьому місті пішохідної доріжки, також має місце пошкодження комунального майна.

В документах на право користування зазначено, що використовувати цю земельну ділянку та щось будувати на ній можна тільки за умови перенесення комунікацій, а саме – електричних та газових. Більш того, будь-які будівельні роботи повинні проводитися у погодженні з міською владою з укладанням додаткових умов для проведення таких робіт. Тобто наразі йде мова про невиконання умов договору на оренду.

У 2021 році, після рішення виконкому було припинено будівництво на цьому місті. На той час суд визнав, що підприємець Корніцький не має жодного належного документа, які б надавали право на проведення відповідних робіт. Більш того, є і досі чинна Ухвала, згідно якої для забезпечення позову накладено арешт на дану земельну ділянку та заборонено проведення будь-яких будівельних робіт на ній до рішення суду. Але підприємець її розірвав та викинув.

Під час ранкової зустрічі керівник «Сумигаз» Анатолій Линник запевнив, що жодного погоджувального документу на проведення земельних чи будівельних робіт на даній території Сумигаз не видавав і не видасть до погодження із міською радою, а останнє, враховуючи обставини, навряд чи станеться.

Мешканці будинку обурені: вже написано близько 10 заяв – немає реакції поліції. Будівництво, яке погрожує життю та здоров’ю людей, адже роботи ведуться на місці, де пролягає газова труба, є самоправство, підробка документів – поліція нічого не робить.

Якщо під час попередньої спроби будівництва у 2021 році доводилося терпіти дії та поведінку тільки підприємця, то тепер Корніцький діє разом із сумнівним “борцем-блогером” із протиправним будівництвом у місті. Мешканці вражені нахабством, погрозами та образами, які доводиться терпіти від блогера.

Нагадаємо, підприємець Владислав Корніцький аргументує свої дії листом від мешканців двох прилеглих будинків з проханням якнайшвидшої будівлі продуктового магазину. Його не бентежить, що це було 20 років тому – ситуація кардинально змінилася і поряд вже є три продуктових магазини. До речі, сам лист дуже сумнівного походження, адже мешканці наголошують, що адреси поряд з прізвищами не збігаються, підписи, які стоять поряд з прізвищами мешканці не визнають як свої.

З’ясувалося, у Корніцького це не перше конфліктне будівництво – на проспекті Михайла Лушпи, напроти ТЦ «Берізка», підприємець поставив торгівельну точку на тротуарі. Мер зауважив, що ця будівля також незаконна, і вона також буде демонтована.

Олександр Лисенко наголосив, що влада буде діяти в правовому полі – після рішення суду, який відбудеться сьогодні-завтра, демонтаж відбуватиметься коштом громади.

Підписуйся на наш телеграм канал: https://t.me/sumyone1