Sumy One
Короткі інформативні новини міста Суми та Сумщини

25 тисяч гривень: як у Сумах буде виконуватися рішення про обмеження зарплат керівникам

25 тисяч гривень: як у Сумах буде виконуватися рішення про обмеження зарплат керівникам

На минулому засіданні сесії Сумської міськради депутати прийняли важливе рішення щодо обмеження граничних розмірів зарплати працівників виконавчих органів Сумської міськради, комунальних підприємств на період воєнного стану.

Цим рішенням визначено, що заробітна плата таким працівникам нараховується в розмірі, що не перевищує 25 тис. грн на місяць з урахуванням премій, надбавок та інших додаткових виплат, передбачених законодавством. Але яким чином це можна зробити, адже законодавство, що регулює діяльність посадових осіб місцевого самоврядування, навіть у період дії воєнного стану не надає право роботодавцю, в даному випадку депутатам міськради, встановлювати граничний розмір зарплат.

Як буде реально реалізовуватися прийняте міськрадою рішення, – запитали у Вадима Акпєрова, голови бюджетної комісії.

“Керівники структурних підрозділів міськради кожного місяця підписують зарплатну відомість і фактично саме вони розпоряджаються, кому і скільки призначити премію, розмір стимулюючих надбавок. Ми своїм рішенням, згідно з законодавством, не можемо прямо вплинути на їх розмір, але ми затверджуємо загальний фонд зарплат на всі структурні підрозділи, і ми сказали, що ми його зменшуємо.

Тому для того, щоб була збалансована зарплата і у співробітників, і у керівників, рекомендуємо нараховувати такий розмір премій і стимулюючих надбавок, щоб у сумі вони не перевищували 25 тисяч із податками.

Звісно, керівники можуть не виконати це рішення, посилаючись на колективні договори чи Кодекс про працю, і нарахувати більше. Але ця інформація, по-перше, стане відома громаді, а по-друге, ми просто знімимо частину фінансування і у них просто не буде ресурсів, щоб нараховувати величезні премії.

Звичайно, ми могли відразу зняти преміальний фонд, але є звичайні працівники підрозділів, спеціалісти, головні спеціалісти, оклад яких 7-8 тисяч, преміюванням і стимулюючими надбавками їм додавали ще стільки ж. Тому, якщо не буде преміального фонду, то у співробітників залишаться тільки оклади і чи будуть вони тоді працювати, велике питання. Вийде, що топ-керівники так і будуть отримувати великі оклади, а головні спеціалісти по 7-8 тисяч. Щоб такого не було, ми саме в такій редакції прийняли рішення.

Зараз, під час війни не можна витрачати кошти на шалені зарплати. У нас увесь зарплатний фонд 450 млн, причому 50 млн грн з нього – це якраз премії і стимулюючі надбавки. В той же час у нас загальна недофінансованість по галузі освіти – 20 млн, вчителів, які отримують в середньому 10 тисяч, зараз відправляють у відпустку за власний рахунок, щоб заощадити бюджет, бо на їх зарплату не вистачає. Нам не вистачає грошей на підтримку наших бригад ЗСУ 117 і 27, на підтримку бійців, які своїм життям і здоров’ям відвойовують Україну, їм не вистачає вкрай необхідних речей, а ми платимо по 100 тисяч зарплати топ-чиновникам, які працюють в тихих кабінетах. Повинен бути здоровий глузд”, – Вадим Акпєров.

Отже, через місяць ми подивимось, як буде виконуватися рішення міськради, зробимо повторні запити і приймемо відповідні рішення.