Sumy One
Короткі інформативні новини міста Суми та Сумщини

«Нафтогаз» та «Укрнафта» борються за колишні заправки Glusco. Хто отримає спадщину Медведчука?

«Нафтогаз» та «Укрнафта» борються за колишні заправки Glusco. Хто отримає спадщину Медведчука?

Кому дістануться заправки Медведчука та як учасники ринку оцінюють конфлікт між АРМА та “Нафтогазом”?

Тиждень тому розгорівся скандал довкола 81 АЗС, нафтобаз та іншого майна колишньої Glusco, яку пов’язують з оточенням зрадника Віктора Медведчука.

Агентство з розшуку та менеджменту активів під керівництвом Олени Думи вирішило в односторонньому порядку розірвати угоду про управління активами з дочкою “Нафтогазу”.

АРМА звинуватила опонентів в неефективності, фальсифікації звітності та мізерних надходженнях в бюджет, у “Нафтогазі” все заперечили та наголосили, що планують і надалі керувати мережею допоки не повернуть вкладені в неї гроші.

Тим часом Агентство вже знайшло нового управителя для арештованих активів – ним може стати інша державна компанія “Укрнафта”.

Кому передадуть актив?
Паралельно з цими процесами почались перші розмови та занепокоєння щодо майбутнього управителя арештованими АЗС. “Гарячі голови” припускали, що очищені від боргів та проблем заправки можуть віддати комусь з великих приватних мереж.

Однак все простіше. Спецпоцедура, за якою планується передача АЗС передбачає, що управляти мережею може лише державна компанія. І тут варіантів небагато. Теоретично це могли б бути “Укргазвидобування” або “Укрнафта”, але вибір очікувано пав на останню. В середу про це офіційно оголосили в АРМА.

На думку директора Консалтингової групи А–95 Сергія Куюна, таке рішення виглядає логічним. “В компанії вже є сформована структура управління та забезпечення мережі з 450 АЗС по всій країні. Їй байдуже, управляти 450 чи 850 АЗС”, – каже експерт.

“А тут немає інших варіантів. Передати “Укранфті” – це єдиний можливий вихід на сьогодні, бо посилювати когось з учасників ринку, не пов’язаних з державою та на кого не можна впливати, ніхто не буде”, – заявляє енергетичний експерт Геннадій Рябцев.

Демарш “Нафтогазу”
Однак що робити з позицією “Нафтогазу”, який не погоджується з рішенням АРМА та заявляє про намір і надалі управляти активом?

Співрозмовник ЕП в уряді припускає, що попри невдоволення Чернишова, Кабмін, з великою ймовірністю, стане на сторону АРМА та передасть заправки в управління “Укрнафті”. Тим більше, що подібний неоднозначний досвід у Агентства вже є. Свіжий в пам’яті випадок із передачею “Укрнафті” компанії “Укрнафтобуріння” Ігоря Коломойського та партнерів.

Попри публічні обурення колишніх акціонерів та погрози судами актив за спрощеною процедурою та в рекордно короткі терміни був переданий в управління “Укрнафті”. “Цілком можливо, що в цьому кейсі ми побачимо подібний сценарій”, – каже на умовах анонімності співрозмовник ЕП в уряді.
Повідомляє: Українська правда

Підписуйтесь на наш Телеграм канал t.me/sumyone1 і дізнавайтесь всі новини першими!