Sumy One
Короткі інформативні новини міста Суми та Сумщини

Як на Сумщині будуть проходити екзамени

На цьому наголосив голова обласної військової адміністрації під час наради з питань організації та проведення НМТ, єдиного вступного іспиту, єдиного фахового вступного випробування в Сумській області у 2023 році.

«Другий рік поспіль вступну кампанію ми проводимо у надскладних умовах воєнного стану. Активні бойові дії на території держави та постійні обстріли прикордоння Сумщини створюють додаткові виклики щодо організації максимально безпечних умов для учасників вступних випробувань. Тому заплановані заходи мають пройти з дотриманням всіх методологічних та безпекових вимог», – зазначив Володимир Артюх.

Присутні на нараді розглянули актуальні питання та узгодили всі організаційні заходи для проведення освітніх випробувань у 2023 році.

Директор обласного Департаменту освіти і науки Вікторія ГРОБОВА доповіла очільнику Сумщини про комплекс підготовчих заходів для проведення всіх випробувань у поточному році. Так, за її словами, органам управління освітою на місцях надано необхідну інформаційну, організаційну підтримку та рекомендації, для персоналу, що буде задіяний в проведенні випробувань, було організовано відповідні методичні семінари.

Вона також повідомила, що Національний мультипредметний тест проходитиме у дві сесії: основна (з 5 червня до 23 червня); додаткова (з 11 липня до 24 липня).

Реєстрація осіб для участі в основній сесії НМТ тривала з 3 квітня до 3 травня. Для проходження іспитів зареєструвалося 7 752 учасники. 5 543 – здобувачі повної загальної освіти у 2023 році та 2 209 – випускники минулих років. Крім того, із 5 до 12 червня триватиме додатковий період реєстрації для участі у додатковій сесії тих, хто з об’єктивних причин не пройшов реєстрацію на основну сесію.

З урахуванням безпекової ситуації, наявності в закладах освіти захисних споруд, відповідного комп’ютерного забезпечення в області визначено перелік населених пунктів, у яких створено 18 тимчасових екзаменаційних центрів для проведення основних, додаткових сесій НМТ.

Володимир Артюх звернув увагу присутніх на безумовному виконанні всіх заходів безпеки під час проведення освітніх випробувань. Так, організатори процесу мають забезпечити безперебійне електроживлення та доступ до мережі Інтернет в екзаменаційних центрах, підготовку робочих місць учасників та персоналу комп’ютерною технікою, апаратним та програмним забезпеченням тощо.

Очільник Сумщини також доручив перевірити захисні споруди, розташованих в екзаменаційних центрах або поруч з ними, а також здійснити профілактичні огляди даних місць, щоб виключити ймовірні ризики, що загрожують безпеці учнів та педагогів.

Під час проведення тестувань у визначених пунктах обов’язково буде організовано чергування медичного персоналу та забезпечено охорону публічної безпеки та правопорядку.

🇺🇦 Facebook | Twitter | Instagram

Підписуйтесь на наш Телеграм канал t.me/sumyone1 і дізнавайтесь всі новини першими!