Sumy One
Короткі інформативні новини міста Суми та Сумщини

В Охтирці судили чиновницю виконавчої служби з Тростянця

В Охтирці судили чиновницю виконавчої служби з Тростянця

У травні 2019 в Тростянці затримали державного виконавця, яка вимагала від чоловіка, який мав борг по несплаті аліментів, 5 тисяч грн за перерахунок боргу та зняття обмежень.

Судом встановлено, що чоловік бажав погасити всю суму, врахувати виплати, які робив самостійно, а також швидше зняти обмеження на керування транспортом, виїзд за кордон тощо.

На прийомі чиновниця повідомила чоловіка, що на чернетці зробила перерахунок, різниця в сумі склала 11 тис. грн. Але офіційно вона це зробить за 5 тисяч гривень. І набрала цю суму на калькуляторі. Якщо чоловік не заплатить, то вона відправить виконавче провадження назад у м. Київ, де було раніше зареєстроване провадження, що вийде йому дорожче.

Чоловік пообіцяв занести їй кошти та звернувся до прокуратури. Чиновницю затримали, провели слідчі дії і передали до суду обвинувальний акт за ч. 3 ст. 368 ККУ.

Суд не погодився кваліфікувати дії чиновниці за ч. 3 ст. 368 ККУ (вимагання та одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України.

Довідково. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Чиновниця пояснила, що державний виконавець має право брати гроші від боржника і не пізніше наступного дня класти їх на депозитний рахунок виконавчої служби. Акт прийняття грошей вона не змогла видати , оскільки був зламаний принтер, а покласти наступного дня на депозитний рахунок також не змогла, оскільки була затримана.

Також суд виявив певні порушення прокуратури при затриманні. В підсумку 28 липня 2023 року в суді м.Охтирка чиновницю визнали винуватою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України і призначили їй покарання у виді штрафу в 17000 грн. з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади строком на 1 рік.

okhtyrka.net

Підписуйтесь на наш Телеграм канал t.me/sumyone1 і дізнавайтесь всі новини першими!