Sumy One
Короткі інформативні новини міста Суми та Сумщини

Терміновий Пленум Верховного Суду після викриття корупції у Верховному Суді

16 травня Верховний Суд вирішує, як жити далі.
 
 
Пленум був скликаний після того, як пізно ввечері 15 травня від САП та НАБУ стало відомо про викриття на отримані неправомірної вигоди у розмірі майже $3 млн. керівництва Верховного Суду.
 
З огляду на те, що з 2021 року у Верховному Суді немає заступника голови Суду, ініціативу скликання Пленуму ВС взяв на себе Секретар Пленуму Дмитро Луспеник.
 
Раніше ми писали, що затримано двох осіб, проте підозра нікому не вручена. При цьому, як заявив директор НАБУ Семен Кривонос, голову Верховного Суду Всеволода Князєва також затримали.
 
«Судово-юридична газета» веде трансляцію.
 
14:31 Дмитро Луспеник закликав суддів не переходити на персональні образи.
 
14:30 «Це що сталося – це позорище для судової системи. Не разводьте демагогію, Олеже Стапановичу»,- закричав Віктор Пророк.
 
14:29 «Ми повинні показати, що ми за очищення»,- зазначив Дмитро Луспеник.
 
14:28 Суддя Великої Палати Олег Ткачук висловив думку, що у суддів ВС немає точних даних про те, що сталося з В. Князєвим і попросив суддів ВС не поспішати з оцінками. Він показав протокол обшуку в кабінеті, який на його думку, складений з порушеннями.
 
Суддя Великої Палати Віктор Пророк та Секретар Пленуму Дмитро Луспеник вступили в суперечку с О. Ткачуком.
 
14:21 Голова КЦС ВС Борис Гулько запропонував суддям ВС не читати текст ініціативної групи, а просто підписати текст чи відмовитись від підпису.
 
14:20 Розпочався збір підпісів суддів за висловлення недовіри.
 
14:18 Дмитро Луспеник повідомив, що ініціативна група з суддів Верховного Суду запропонувала висловити недовіру голові ВС.
 
14:17 Пленум ВС прийняв заяву щодо подій в Суді, з засудженням корупції.
 
«За» 142 судді
 
Проти – 0
 
14:13 «Верховний Суд бере на себе відповідальність за прояви корупційних дій в Суді. Ми шоковані тим, що сталося. Репутації та авторитету правосуддя завдана непоправна шкода. Це чорний день в історії Верховного Суду. Ми співпрацюємо зі слідством», – повідомив Дмитро Луспеник.
 
14:10 «В Суді сталася екстраординарна ситуація», – повідомив Секретар Пленуму ВС Дмитро Луспеник.
 
Дмитро Луспеник скликав Пленум та головує на Пленумі зараз, оскільки є суддею, який довше всіх здійснює правосуддя в ВС з моменту зарахування до штату ВС у 2017 році.
 
14:07 Терміновий Пленум ВС розпочав роботу.
 
На Пленумі присутні 135 суддів ВС з 168 суддів, які зараховані в штат.
 
13:49 Пленум Верховного Суду, за даними «Судово-юридичної газети», розгляне питання щодо заяви та може створити організаційний комітет стосовно висловлення недовіри голові Верховного Суду Всеволоду Князєву.
Повідомляє:”Судово-юридична газета”