Sumy One
Короткі інформативні новини міста Суми та Сумщини

На Сумщині створено перше комунальне підприємство з переробки молока

На Сумщині створено перше комунальне підприємство з переробки молока

Це пілотний проєкт, який реалізується на території Миколаївської громади Сумського району, повідомляють у Сумській ОВА. Він спрямований на підтримку дрібних фермерів та приватних домогосподарств, які утримують невелику кількість корів.

Нині приватні домогосподарства та дрібні фермери страждають від того, що вимушені реалізувати молочну сировину за цінами, які значно нижчі, ніж собівартість виробленої продукції.

Виправити ситуацію і підтримати селянські господарства можливо за умови налагодження власної переробки на місцях. «Комунальні переробні підприємства – реальна можливість допомогти дрібним фермерам та приватним домогосподарствам не тільки вижити в сучасних умовах, а й розвиватись у майбутньому», – зазначив Володимир Артюх, який відвідав Миколаївську сироварню.

Варто відмітити, що Програмою соціально-економічного розвитку Миколаївської селищної ради на 2023 рік виділені кошти в сумі 1,5 млн грн для розвитку матеріально-технічної бази новоствореного переробного підприємства. За допомогою ПСП «Слобожанщина Агро» (агрохолдинг ІМК) придбано автомобіль для перевезення сирого молока в обсязі до 4 тис. літрів.

Також Миколаївська селищна взяла участь у Програми розвитку агропромислового комплексу Сумської області на період до 2027 року за напрямом «Часткова компенсація вартості об’єкта з переробки молока».

Реалізувати перший етап спільного проєкту громади, Сумської ОВА і соціально відповідального бізнесу та почати випуск готової продукції планується у четвертому кварталі поточного року.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал t.me/sumyone1 і дізнавайтесь всі новини першими!