Sumy One
Короткі інформативні новини міста Суми та Сумщини

Як у Сумах відновлюватимуть будинок на Петропавлівській, пошкоджений російським дроном?

Як у Сумах відновлюватимуть будинок на Петропавлівській, пошкоджений російським дроном?

Минув місяць із дня, коли внаслідок атаки вооожими безпілотниками в Сумах була суттєво пошкоджена багатоповерхівка. В будинку на вул. Петропавліській майже зруйнований увесь третій під’їзд, другому дісталося менше, а в першому постраждали в основному вікна та балкони.

Тому після того, як були перевірені інженерні мережі будинку, воду, газ і світло там підключили. Отже, із усього будинку в більш-менш нормальному стані тільки один під’їзд. Яка допомога і яка доля чекає понівечений будинок, 3 серпня розповідали керівники міськради.

– З перших годин після трагедії почав працювати штаб із ліквідації наслідків цієї катастрофи, – нагадав голова міськради Олександр Лисенко. – Депутати оперативно ухвалили рішення щодо виділення коштів на допомогу тим, хто втратив рідних, отримав поранення чи залишився без майна та житла. З бюджету громади були виділені кошти на низку допомог постраждалим, а також 15 млн грн на ремонт пошкодженого житла.

– Зараз робота штабу завершена, – продовжив керівник робіт із ліквідації наслідків НС Станіслав Поляков. – Постраждалим допомагають відповідні структурні підрозділи міської ради: департамент соцзахисту населення, ЦНАП, КП «Сумське міське бюро технічної інвентаризації», департамент інфраструктури міста. Також продовжує працювати комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені та пошкоджені об”єкти нерухомого майна, до якої можуть звертатися його власники.

– Після проведення фахівцями НВП «Будівельна наука» Академії будівництва України технічного обстеження будинку було вирішено ремонтувати другий під’їзд, а третій демонтувати, – розповів директор департаменту інфраструктури Олександр Журба. – Підготовчі роботи були припинені за вимогою деяких власників квартир, бо не було повної технічної експертизи, яка проводиться в рамках кримінального провадження. До кінця тижня результати повинні бути. Тому із понеділка, 7 серпня, повинні розпочатися безпосередньо роботи по другому під’їзду. П’ятий поверх треба демонтувати, бо в результаті вибуху і пожежі він обвалився, будемо робити монолітну стяжку. У першому під’їзді, крім заміни вікон, буде ремонтуватися дах, бо його теж побило. Усі вікна у місцях загального користування, на яких буде дефектний акт, відремонтуємо чи замінимо. Департамент інфраструктури уклав договір на аварійно-відновлювальні роботи з ТОВ «Топаз».

А от що робити з третім під”їздом – поки що рішення немає, бо серед власників немає одностайності, одні хочуть отримати від держави компенсацію за зруйноване житло (розмір залежить від площі та визначеної вартості 1 кв. м), інші – компенсацію на ремонт житла (до 200 тис. грн). Щоб визначитися, люди попросили організувати третю експертизу, і департамент інфраструктури замовив її проведення в ННЦ «Інститут судових експертиз ім. Бокаріуса». Якщо більшість власників квартир вирішать відновлювати їх, то вони самі будуть цим займатися. Отже поки не буде повної згоди мешканців 15 квартир третього під’їзду, ніякі роботи в ньому не розпочнуться.

– Що стосується виплати щомісячної компенсації за проживання, то документи на її оформлення подали 19 родин, – продовжує директор департаменту соцзахисту населення Тетяна Масік. – По 17 з них питання вирішено і днями їм надійдуть гроші. За липень це сукупно 71,5 тис. грн. За одноразовою матеріальною допомогою звернулися з повним пакетом документів 26 родин. Це загалом 1,9 млн грн, які будуть профінансовані найближчим часом. Розмір виплат визначала спеціальна комісія, беручи до уваги задокументовані пошкодження та проведення оглядів. По 100 тис. грн отримають 12 домогосподарств, по 75 тис. – чотири, по 50 тис. – п’ять, по 25 тис. грн – п’ять. За виплатами на загиблих (по 250 тис. грн) звернулися три сім’ї, які вже отримали кошти. Окрім цього, 31 людина зареєструвалася як ВПО й отримуватиме від держави відповідну допомогу на проживання.

Вікторія Ростоцька

P.S. На сороковини після трагедії, 11 серпня, о 10:00 у Свято-Воскресенському кафедральному соборі пройде панахида за загиблими.
Повідомляє: Ваш шанс