Sumy One
Короткі інформативні новини міста Суми та Сумщини

В уряді заявили про 60% готовності до опалювального сезону

В уряді заявили про 60% готовності до опалювального сезону

Однак низка питань досі не вирішена навіть на рівні урядових рішень.
Кабінет міністрів України заявив про готовність підприємств теплокомуненерго до наступного опалювального сезону станом на 1 серпня на 60%. Такі дані називають із посиланням на обласні адміністрації за підсумками щотижневої наради у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури.

Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, зокрема, заявив, що підготовка до опалювального сезону триває 23/24. Зокрема, продовжуються планові роботи для підготовки мереж, котелень, генеруючого обладнання, а також індивідуальних теплових пунктів.

«Одне з ключових питань – відновлення систем теплопостачання, які були пошкоджені через російські атаки. Можу сказати, що теплова частина в практично усіх ТЕЦ наразі відновлена. Також працюємо над забезпеченням резервними потужностями», – заявив він.

Зокрема Кубраков зазначив, що в уряду просять виділити кошти з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії РФ для фінансування необхідних ремонтних робіт.

Також найближчим часом планують вирішити питання продовження покладання спеціальних обов’язків для учасників ринку природного газу. Також, за словами міністра, Мінфін шукає шляхи вирішення питання щодо компенсації різниці в тарифах для підприємств теплокомуненерго.

Нещодавно журналіст Юрій Ніколов зазначив, що Мінвідновленні та НКРЕП публікують суперечливі дані щодо відновлення енергоінфраструктури напередодні нового опалювального сезону. Так, відомо, що електростанції та теплоелектроцентралі зазнали пошкоджень обладнання внаслідок російських атак на 29,9 млрд грн, однак аварійно-відновлювальні роботи виконали лише на 482 млн. грн.

Як зазначають в ДТЕК та «Укренерго», наступна зима може бути гіршою, ніж попередня через обстріли інфраструктури та відсутність запасу міцності в енергосистемі, яку досі не вдалось повністю відновити після попередніх атак.
Повідомляє: ZN.UA

Підписуйтесь на наш Телеграм канал t.me/sumyone1 і дізнавайтесь всі новини першими!