Sumy One
Brief informative news of the city of Sumy and Sumy Oblast

Як сумчани розплачуватимуться за борги КСПУ

Вже практично завершилась процедура передачі майнових прав на Котельню Північного промузлу від колишнього власника АТ “СМНПО-Інжиніринг”, до нового власника в особі Сумської міськради.

За інформацією, що розповсюджується міською владою, ця угода була не тільки вигідною, а й вкрай необхідною, виходячи з вимог безпечного проходження опалювального сезону 2022-2023 року, оскільки колишній власник через накладені на нього судові фінансові зобов’язання, ніяк не міг цього гарантувати.

Анонсувалося, що сума цієї угоди складе символічні 1000 гривень, що загалом і було зафіксовано в реалізованому договорі.

Але, як виявилося, виплачувати з комунального бюджету доведеться не лише 1000 гривень, а й близько 300 мільйонів гривень боргів, які утворилися у КСПУ внаслідок фінансових проблем АТ “СМНПО-Інжиніринг”.

Причому з’ясувався ще один цікавий факт, що сам майновий комплекс КСПУ, згідно з договором №221 від 04.07.22, вже був проданий АТ “СМНПО-Інжиніринг” створеному за ініціативою міскради ТОВ “КСПУ” за 27,8 мільйонів гривень, що більш ніж у 3 рази перевищує його оцінну вартість в 7,3 мільйона гривень.

Зрозуміло, весь цей борг буде виплачено виключно з доходу КСПУ, що отримується від надання послуг населенню, оскільки власних вільних коштів у цього підприємства немає, а отже вся сума боргу і буде певним чином включена до тарифу опалення та гарячої води, який доведеться виплачувати абонентам КСПУ, які складають щонайменше 30% від усіх користувачів цих послуг в обласному центрі.

Таким чином, у активної частини громадськості Сум закрадаються “неясні сумніви” про наявність корупційної складової договору №221 від 04.07.22, а також закономірне питання про те, невже в такий важкий для нашого міста час, немає інших найважливіших соціальних програм, на які можна було би витратити “переплачені” 20 з лишком мільйонів гривень.

Повідомляє: Сумський інформаційний портал

🇺🇦 Facebook | Twitter | Instagram