Sumy One
Короткі інформативні новини міста Суми та Сумщини

Зеленський підписав закон про щомісячні грошові виплати за особливі заслуги перед Україною: який розмір виплат

Згідно з законом виплати отримають особи, яким присвоєно звання «Герой України», кавалерів орденів Богдана Хмельницького, «За мужність», княгині Ольги чи члени їхніх родин у разі загибелі особи, що має особливі заслуги.

Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений парламентом законопроєкт №7141 про грошове забезпечення окремих категорій громадян, який передбачає встановлення щомісячних виплат для громадян, які мають особливі заслуги перед Україною. Документ вже опубліковано в парламентській газеті «Голос України», однак від набуде чинності з 1 січня 2023 року.

Хто отримає виплати 

Дія ухваленого закону поширюється на деякі категорії громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також на членів сімей загиблих (померлих) громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. Йдеться про осіб, яким присвоєно звання Герой України чи нагороджених орденами Богдана Хмельницького, «За мужність» чи княгині Ольги трьох ступенів.

Щодо членів родин загиблих кавалерів, то йдеться про батьків чи дружин (чоловіків), якщо вони досягли віку, що дає право на призначення пенсії за віком, діти, що народилися до спливу 10 місяців з дня загибелі героя до досягнення ними 18 річного віку. У разі навчання дітей у вишах строк виплати продовжується до досягнення ними 23 річного віку.

Скільки отримають герої

Згідно з підписаним законом кавалери ордену «Золота зірка» (герої України) отримуватимуть щомісяця три мінімальні зарплати станом на 1 січня, кавалери ордену Богдана Хмельницького трьох ступенів – дві мінімальні зарплати, кавалери ж орденів княгині Ольги та «За мужність» трьох ступенів – одну мінімальну зарплату. Аналогічний розмір виплат передбачений і для членів сімей осіб, що мають право на виплати згідно з законом.

Наразі згідно зі статутом звання «Герой України» особам,  яким присвоєно звання Герой України з врученням  ордена «Золота зірка», виплачується одноразова грошова винагорода.  У  разі  присвоєння звання Герой України з врученням ордена  «Золота зірка»  посмертно або в разі смерті особи, якій присвоєно  звання Герой України із врученням ордена «Золота зірка», одноразова  грошова  винагорода  виплачується членам сімей таких  осіб.

Одноразова грошова винагорода виплачується в 50-кратному  розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб  на  1  січня календарного року, в якому присвоєно звання Герой  України.

Виплата одноразової грошової винагороди здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

При цьому особам, які мають право на отримання щомісячної грошової виплати, передбаченої цим Законом, та пенсії відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» чи на підвищення та/або надбавки до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання та державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань» здійснюється виплата за однією з підстав за вибором особи.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал t.me/sumyone1 і дізнавайтесь всі новини першими!