Sumy One
Короткі інформативні новини міста Суми та Сумщини

Європейські норми та посилення вимог до безпеки харчових продуктів: парламент ухвалив законопроект

Народні депутати проголосували в першому читанні за законопроект №8290, який посилює вимоги до безпечності харчових продуктів та впроваджує європейські норми законодавства.

«Ми розуміємо, що турбуватися про безпечність харчових продуктів має держава, адже від цього залежить здоров’я кожного українця. Законопроектом передбачається вдосконалення норм в частині харчового законодавства за принципом “від лану до столу”. Також додаються норми щодо маркування та обігу харчових продуктів, які спрямовані на надання споживачам інформації про споживчі якості відповідних продуктів в доступній формі задля попередження введення їх в оману», – зазначив голова Комітету Верховної Ради України  з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

Встановлені норми відповідатимуть європейським. Зокрема, посилюється простежуваність на усіх етапах виробництва продуктів.

Крім того, позитивні зміни очікуються і для підприємців у разі ухвалення законопроекту.

«Ми вдосконалюємо законодавство, аби спростити умови для ведення бізнесу та розширити доступ до ринків країн ЄС. Цифровізуємо адміністративні процеси, та спрощуємо умови роботи для малих виробників. Ми хочемо допомогти бізнесу, який тримає економіку України», – підкреслив Олександр Гайду.

Повідомляє прес-служба Апарату Верховної Ради України