Sumy One
Короткі інформативні новини міста Суми та Сумщини

Верховна Рада повертає 30 тисяч грн доплат для військових. Звідки візьмуть гроші?

      Депутати підтримали поправку до законопроєкту №8312. Згідно з поправкою, на період воєнного стану додаткові 30 тисяч гривень щомісячно виплачуються військовослужбовцям, представникам рядового та начальницького складу цивільного захисту, поліцейським — не залежно від того, які завдання покладені на цих людей та у яких районах вони проходять службу.

      Водночас для військових, які беруть безпосередню участь у бойових діях або здійснюють заходи з нацбезпеки та оборони, перебуваючи в районах введення цих дій, розмір додаткової винагороди збільшується до 100 тисяч гривень у розрахунку на місяць пропорційно часу участі в таких діях.

       Це стосується і військових строкової служби. Але на курсантів військових вишів та курсантів вишів зі специфічними умовами навчання положення цієї поправки не поширюється.   

      Звідки кошти на повернення виплат?

      Повернення виплат відбудеться коштом обмеження зарплат високопосадовців. Згідно з поправкою, з квітня 2023 та до завершення воєнного стану зарплата працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ нараховується у розмірі, що не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2023 року. Тобто зарплата не може перевищувати 67 тисяч гривень. Ідеться про працівників органів державної влади, крім органів місцевого самоврядування.

      Водночас ця максимальна зарплата не враховує суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для розв’язання соціально-побутових питань та оплата щорічної відпустки.