Sumy One
Короткі інформативні новини міста Суми та Сумщини

Україна експортує електроенергію до Молдови та Польщі

Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики.
Наразі енергосистема з запасом забезпечує потреби споживачів по всій країні. “У невеликих обсягах здійснюється постачання електроенергії до Молдови та Польщі”, – зазначили у відомстві.
Раніше оператор Укренерго провів аукціони з розподілу пропускної спроможності міждержавних мереж для експорту електроенергії у Молдову (на постачання 11 квітня) та Польщу (на 12 квітня).
Також триває відновлення пошкодженої внаслідок ворожих обстрілів мережевої інфраструктури. Протягом останньої доби відновлено електропостачання 14 тис. абонентів у Донецькій області.
Нагадуємо:
У п’ятницю, міністр енергетики України Герман Галущенко підписав розпорядчий документ, який дозволяє розпочати процес відновлення експорту електроенергії в умовах профіциту генеруючої потужності.
Україна очікує, що обсяг експорту електроенергії зараз буде вищим ніж той, що був торік – попри це, лише коштом прибутків від експорту відновити енергосистему не вдасться.
Повідомлялось, що завдяки профіциту потужності в енергосистемі Україна могла би отримати близько 500 млн грн від експорту електроенергії.
Після першої масованої атаки росіян по українській енергосистемі 10 жовтня Україна припинила експорт електроенергії.
Повідомляє: Економічна правда.