Sumy One
Короткі інформативні новини міста Суми та Сумщини

ШАНТАЖ ВІЙСЬКОМАТУ АБО ЯК СТУДЕНТИ ОПИНИЛИСЬ В ЗАРУЧНИКАХ ТЦК

Закон України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” свідчить, що здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти, не підлягають призову.

І як здивувались студенти магістри СНАУ, коли їм на пошту прийшов лист з попередженням про відрахування, у разі якщо у них немає військово-облікових документів і приписки.

«Шановний, студенте!
Зверніть увагу на другий пункт листа від МОН № 1/5528-23 від 20.04.23 року, у якому зазначено наступну інформацію:
2. Здобувачам освіти набору 2022 року (крім визначених вище категорій), які не здійснили приписку до призовних дільниць до 24 лютого 2022 року, завершити приписку і оформити військово-облікові документи та подати їх до закладів освіти до 31 травня 2023 року. У разі невиконання цього зобов’язання до визначеного терміну, навчання припиняти шляхом скасування наказу керівника закладу освіти про зарахування на навчання в частині таких здобувачів.
Лист від МОН № 1/5528-23 від 20.04.23 року додається.
Бажаю Вам міцного здоров’я, невичерпної енергії».

Ось, одразу ситуація із життя. Один із студентів СНАУ пішов до ТЦК, адже він не здійснив приписку до призовної дільниці. Його зобов’язали пройти медкомісію і після підписати мобілізаційне розпорядження, відповідно до якого одразу після навчання або відрахування чоловік буде мобілізований. Чи одразу на війну, чи кримінальна відповідальність, якщо відмовиться. Він вагався підписувати чи ні, та працівники ТЦК пригрозили, що у разі незгоди йому не віддаватимуть документи для подальшого навчання в Аграрному.

Чи працює при такому розкладі Закон України «Про освіту» де зазначено: «Освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства, об’єднаного спільними цінностями і культурою, та держави.
… підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору»
.

Чи можна це вважати порушенням приписів Конституції України, де говориться, що кожен має право на освіту?

 

🇺🇦 Facebook | Twitter | Instagram