Sumy One
Короткі інформативні новини міста Суми та Сумщини

Кому в Сумах призначають компенсацію за програмою «Прихисток»

Департамент соцзахисту Сумської ТГ протягом квітня цього року зареєстрував 52 повідомлення про припинення чи нове розміщення внутрішньо переміщених осіб. Всього ж із початку реалізації програми про безкоштовне розміщення повідомили 1233 громадянина. Нагадуємо, що власники приміщень, у яких розміщені внутрішньо переміщені особи, зобов’язані протягом одного дня інформувати про припинення проживання таких осіб.

У травні (з 1 по 5 травня) прийнято 708 заяв на виплату компенсації за квітень, право на призначення якої визначається після складання акту обстеження, що підтверджує факт розміщення у житлових приміщеннях внутрішньо переміщених осіб.

За квітень компенсація призначена 699 громадянам за розміщення 1447 ВПО на загальну суму 626 тис. грн. Відмовили 7 заявникам – у зв’язку з виключенням деяких тергромад із переліку, які розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, наявною заборгованістю по сплаті за житлово-комунальні послуги та несвоєчасним поданням заяви. Двоє громадян відкликали свої заяви. Реєстри осіб із зазначенням розміру компенсації передані до Сумської ОДА для подальшого оформлення відшкодування коштів.

Всього ж із початку реалізації департаментом програми «Прихисток» компенсації призначені 5451 власнику житла за розміщення 11568 ВПО на загальну суму 8,1 млн. грн, відмовили 102 заявникам, залишили без розгляду 34 заяви.