Sumy One
Brief informative news of the city of Sumy and Sumy Oblast

ТОВ «Сумигаз Збут» намагається заволодіти 200 млн грн державних коштів

     У той час як ранок українців починається з донатів на ЗСУ, приватна компанія ТОВ “Сумигаз Збут”, у перелік засновників юридичної особи входить п’ять компаній зареєстрованих на острові Кіпр, продовжує вимагати від державної компанії “Нафтогаз України” повернути кошти за фіктивну переплату природного газу, яка була створена для побутових споживачів без лічильників у період з 1 липня 2015 року по 8 серпня 2018 року на суму 205,2 млн грн.

    На всі облгаз збути у 2017 році, у тому числі на ТОВ «Сумигаз Збут», було покладено спеціальні обов’язки щодо придбання у НАК «Нафтогаз України» та постачання природного газу виключно для потреб побутових споживачів (з лічильниками газу так і без лічильників) та релігійних організацій за фіксованою Урядом України ціною.

     В період з жовтня 2018 року, всупереч вимог «Кодексу газорозподільних систем», «Кодексу газотранспортної системи» та рекомендацій НКРЕКП, які не передбачають здійснення постачальниками природного газу перерахунків обсягів спожитого газу у минулі періоди, ТОВ «Сумигаз Збут» протиправно донарахувало додаткові обсяги природного газу за період з 01.07.2015 по 08.08.2018 року та виставили їх в рахунках на оплату споживачам, посилаючись на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.05.2018 у справі № 826/2507/18, яке набрало законної сили 09.08.2018 року і яким норми споживання гази було збільшено, виключно з вказаної дати. 

     Але ТОВ «Сумигаз Збут» та АТ «Сумигаз» не врахували, що є щомісячні звіти перед НКРЕКП про обсяги розподілу природного газу, після підписання вказаних реєстрів та звітів будь-які корегування не допускаються, оскільки технологічно газ поставити за минулі періоди неможливо.

Вас може зацікавити. Also interesting:

     Аналізом «Реєстрів обсягів розподіленого природного газу споживачам замовника» підписаних між АТ «Сумигаз» та ТОВ «Сумигаз Збут» за період з липня 2015 року по серпень 2018 року достовірно встановлено, що АТ «Сумигаз» протранспортувало побутовим споживачам, які не мали лічильників природного газу 26 446,26 тис. м3 блакитного палива, а фіктивно сформовані 205381292,02 грн, що еквівалентно 33978,5 тис. м3, не відповідають первинним документам «Реєстрам обсягів розподіленого природного газу споживачам замовника».

     На основі результатів перевірки, розпочатої у 2020 році Сумським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України, було виявлено підтвердження щодо порушення ТОВ “Сумигаз Збут” антимонопольного законодавства. Контролюючим органом була розпочата справа щодо незаконного донарахування на суму 201,4 млн грн.

     Сподіваємося, що Антимонопольний комітет України продовжить розслідування даного випадку і прийме необхідні заходи для відновлення порушених правил, проведе ретельне розслідування та належне застосування антимонопольних санкцій проти ТОВ “Сумигаз Збут”, якщо виявлені факти порушення підтвердяться.

     Забезпечення законності та відповідальності в газовій галузі є важливим аспектом для захисту інтересів держави та споживачів і має бути ретельно контрольовано відповідними органами, включаючи Антимонопольний комітет України.

Журналісти ІА “Журналісти проти корупції” Олександр Гоман та Марія Яковенко.