Sumy One
Brief informative news of the city of Sumy and Sumy Oblast

Про що йдеться у новій методичці рф щодо ведення інформаційної війни в Україні

Як повідомляє ГУР МО України, 25 серпня 2023 року, в адміністрації путіна відбулась нарада щодо чергового етапу інформаційної війни в українському та світовому медіапросторах. За підсумками наради, за участю першого заступника керівника адміністрації путіна с.кірієнко, кремлівських «технологів» та представників медіаресурсів, залучених до проведення ІПсО, була затверджена тематика нової дезінформаційної кампанії проти України та конкретні наративи, які мають дискредитувати Україну та вплинути на її партнерів у світі.
Очевидно, що попередні прийоми російської пропаганди з просування відвертих фейків вже не діють на більшість українців, які за роки війни отримали певний «імунітет» від проявів кремлівської дезінформації. Тому, на цей раз, росіяни намагатимуться використати реально існуючі проблеми українців, звісно у своїй інтерпретації. За інформацією української військової розвідки російські пропагандисти просуватимуть наративи про масову мобілізацію і тотальну корупцію в Україні, а також про неуспішність контрнаступу ЗСУ і зневіру в Україні західних партнерів. Тож, російська пропаганда буде запевняти українську аудиторію, що Україну очікує «масова мобілізація», яка зачепить всіх без винятку українців, незалежно від статі, віку, стану здоров’я, у т.ч. і неповнолітніх. Другий пропагандистський меседж стосується дискредитації підтримки України західними партнерами, під загальним гаслом «Партнери не вірять в перемогу України». В цьому кейсі російська сторона буде продовжувати поширювати наративи про «договорняки» та «мир в обмін на території». Також кремль брехатиме про нібито укладання «таємних домовленостей» між мером Києва В.Кличком з представниками Республіканської партії США щодо його підтримки на майбутніх виборах Президента України. В цьому ж пакеті просування в інфопростір наративу під умовною назвою «Контрнаступ не є успішним», де пропагандисти брехатимуть про збільшення кількості поховань на військових кладовищах та відсутність успіхів на полі бою. Також росіяни починають «пошук винних в уявних провалах», намагаючись дискредитувати українських воєначальників та чиновників.
В центрі уваги російських політтехнологів залишається тематика «корупції в Україні». Українців намагатимуться переконати, що українська влада з нею не бореться, «бюджет розкрадається, закупівлі не проводяться», а корупціонери залишаються без покарання. І така ситуація лише в Україні, бо у всіх європейських країнах-партнерах про корупцію навіть не чули. Наступним наративом російської пропаганди буде демонстрація «чудового життя українців на окупованих територіях» з сфабрикованими «доказами» нібито високих зарплат, низьких цін, забезпечення всім необхідним, «розвитку» інфраструктури та відбудови зруйнованого житла. В цьому ж ряду завдань пропагандистів – переконати аудиторію, що так звані «вибори» на окупованих територіях,  будуть «вільними», а Україна відмовляється від окупованих територій та навіть «здає» Куп’янськ. Оскільки у регіональних медіа на окупованих територіях  працюють виключно завезені російські пропагандисти, ефективність їх «роботи» на дуже низькому рівні через недовіру їх висловлюванням. Кремлем організоване «навчання» пропагандистському мистецтву у ростові-на-дону низки місцевих колаборантів. Передбачається, що створений з них «журналістський пул» буде під контролем рф імітувати в медіаресурсах підтримку окупації місцевим населенням.
Одночасно з Україною, росія має намір поширювати провокативні та маніпулятивні матеріали на цільову аудиторію Німеччини, Франції, Ізраїлю та США. До активної участі в розгорнутій в Європі широкомасштабній дезінформаційній кампанії залучені російські посольства і культурні центри, створені фейкові сайти та акаунти в соціальних мережах, які просувають російські наративи про начебто неефективність санкцій проти росії, переважання нацистської ідеології серед українських чиновників, негативні наслідки прийому українських біженців для європейських країн тощо. Так, МЗС Франції, заявило про поширення проросійського контенту, пов’язаного з війною в Україні, зокрема очорнення її лідерів через фейкові сторінки відомих французських видань «Le Monde», «Le Figaro» та «Le Parisien», урядових веб-сайтів, включно з Міністерством європейських і закордонних справ Франції та франкомовних новинних веб-сайтів, створених за допомогою техніки типосквотінгу для відтворення їхнього доменного імені. Федеральне міністерство внутрішніх справ Німеччини також фіксує безперервні спроби рф сіяти дезінформацію через фейкові сайти таких німецьких ЗМІ, як «FAZ», «Der Spiegel» і «Bild». Черговий раунд дезінформаційної кампанії щодо України намагатиметься вплинути на свідомість українців та державну політику Заходу. Українська розвідка закликає громадян дотри