Sumy One
Brief informative news of the city of Sumy and Sumy Oblast

Фейк: Командир «Азова» повторно потрапив у полон

Командир бригади «Азов» Національної гвардії України Денис Прокопенко «Редіс» повторно не потрапляв у полон. Після поширення хибної інформації пресслужба «Азова» опублікувала фотографію з військовим, присвячену Дню Державного прапора України.

Кремлівські ЗМІ та користувачі соціальних мереж почали поширювати неправдиву інформацію про те, що командир бригади «Азов» Денис Прокопенко «Редіс», який повернувся до України з Туреччини після екстракції з російського полону, нібито повторно потрапив у полон. У таких повідомленнях користувачі посилаються на кремлівського пропагандиста Семена Пегова.

«Так ось, сьогодні, в районі селища «Мала Таволжанка» під час наступу наших позицій, був повторно взятий у полон командир полку «Азов» Денис Прокопенко, який віддавав жахливі накази, вдруге уб***ку не пощастило», — пишуть користувачі».

Скриншот сайту Антимайдан
Скриншот – facebook.com

Після розповсюдження такої інформації StopFake вирішив перевірити, чи справді Денис Прокопенко повторно потрапив у полон. Як виявилось, це не відповідає дійсності.

По-перше, у Telegram-каналі кремлівського «військового кореспондента» Семена Пегова, на який посилаються користувачі та ЗМІ, відсутня інформація про взяття в полон командира «Азова». По-друге, в Україні немає населеного пункту «Мала Таволжанка». Єдиний співзвучний населений пункт поблизу воєнних дій — це село Тавільжанка у Дворічанській громаді Куп’янського району Харківської області.

По-третє, ЗМІ та користувачі почали «повідомляти» про нібито взяття в полон Дениса Прокопенка 18-19 серпня. Але 23 серпня на офіційних сторінках «Азова» у соціальних мережах з’явилася свіжа фотографія з Прокопенком, присвячена Дню Державного прапора України.

Скриншот офіційної сторінки бригади НГУ «Азов» у ​​Facebook

StopFake також звернувся до пресслужби Національної гвардії України та «Азова», але поки не отримав від них відповіді.

Раніше StopFake спростовував інформацію про те, що полк «Азов» нібито напав на гуманітарну колону.