Sumy One
Brief informative news of the city of Sumy and Sumy Oblast

Декларування статків посадовців та депутатів

Петиція про відновлення декларування статків посадовців та депутатів набрала 25 тисяч підписів. Станом на ранок 3 лютого пропозиція набрала 25 867 голосів. Обовʼязкове декларування було скасоване через воєнний стан після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Петиція зареєстрована на сайті президента.
“Важлива передумова для виявлення корупціонерів – відновлення електронного декларування публічних службовців”, — ідеться у тексті петиції.
Автор звернення зазначає, що запровадження електронного декларування публічних службовців стало одним із найбільших успіхів антикорупційних реформ в Україні. Завдяки цьому антикорупційні органи та громадськість змогли виявити десятки службовців із незаконно набутими статками.
“Втім, з березня 2022 року публічні службовці в Україні звільнені від обов’язку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Поки минає перший місяць 2023 року, публічні службовці не подали майнові декларації навіть за 2021 рік”, — ідеться у петиції.
Рішення про скасування декларацій є необґрунтованим, вважає автор петиції. Адже для переважної більшості публічних службовців немає об’єктивних перешкод для подання декларацій: вони не перебувають на лінії фронту, боронячи державу, й мають змогу заповнити інформацію про свої доходи і статки. “Відновивши декларування, влада продемонструє свою нетерпимість до проявів корупції під час воєнного стану. Усі, хто на своїх посадах у часи війни дозволяє собі красти державні кошти, а не працювати для перемоги держави, – мають бути виявлені та понести відповідальність. Подані декларації службовців допоможуть у цьому”, — ідеться у зверненні. Також автор петиції зазначає, що повернення обовʼязкового декларування “лише зміцнить довіру суспільства до державної влади, а також довіру міжнародних партнерів”.